Gayrimenkul Hukuku

Gayrimenkul Hukuku Departmanımız; başta taşınmazların alım ve satım muameleleri, taşınmazlar üzerinde hak tesisi veyahut tesis edilen bir hakka ilişkin işlemin iptali, hakkın terkini, kira sözleşmelerinin hazırlanması ve sözleşmenin yürürlük süresince yönetimi ile alakalı danışmanlık ve dava takip hizmeti vermektedir.

Gayrimenkul avukatlarımız, gayrimenkullerin inşa edilmesi, satın alınması ve satımı dâhil her aşamada müvekkillerine danışmanlık hizmeti vermekte ve onları bu süreçlerde temsil etmektedir.

Gayrimenkul avukatlarımız, müvekkili mal sahiplerini, kiracıları, gayrimenkul yatırımcılarını, müteahhitleri, mimarları, finansörleri, inşaat firmalarını, mühendisleri ve planlamacılarını temsil etmektedir.

Hamidi Hukuk & Danışmanlık Bürosu gayrimenkul  proje gelişimi konusunda uzmanlaşmış; mülkiyet sahiplerine ve yatırımcılara,  mülkiyetin devri ve yönetimi konularında danışmanlık hizmeti vermenin yanı sıra  emlak alım satımı, kiralama, ayni ya da şahsi hak tesisi gibi çeşitli  işlemlerin yapılması ve bunlara dair görüşmelerin yürütülmesi hususlarında da  geniş bir birikim edinmiştir. Gayrimenkul alanındaki müvekkil portföyünde  yabancı ve yerli birçok yatırımcı yer almaktadır.